БАДЊЕ ВЕЧЕ У САБОРНОМ ХРАМУ ПДФ Штампа Ел. пошта

БАДЊЕ ВЕЧЕ У САБОРНОМ ХРАМУСвештенство престоног града Крагујевца, окупило се како би као што су некада мудраци кренули у сусрет Богомладенцу Христу, и они кренули у сусрет и своме Епископу благовестили рађање Онога пред ким трепти васељена. Епископ је традиционално заједно са свештенством унео бадњак у Епископски двор.

Након уношења бадњака и поуке о значају празника Телесног рођења Господа Исуса Христа, Епископ је заједно са свештенством Саборног храма служио празнично бденије. Порта Саборног храма била је мала да прими мноштво верног народа који је нестрпљиво хитао у сусрет Богомладенцу. Након бденија Епископ је наложио бадњак, пожелевши притом да празник Рођења Господа Исуса Христа доносе мир свим људима и да се испуне речи анђелске песме да међу људима буде увек добра воља.