ПРОСЛАВА БАДЊЕ ВЕЧЕРИ У МЛАДЕНОВЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ПРОСЛАВА БАДЊЕ ВЕЧЕРИ У МЛАДЕНОВЦУНа Бадње вече након вечерњег богослужења прочитана је Божићна посланица Његовог Преосвештенства Епископа шумадијског Г. Јована. Више хиљада Младеновчана, који су у раним вечерњим часовима испунили у потпуности храм Успења Пресвете Богородице и црквену порту, желели су да чују Богонадахнуте речи свог Архијереја и захваљујући чињеници да је било обезбеђено озвучење нису остали ускраћени. Након окрепљујућих речих нашег Владике обављено је освећења бадњака и верујућим Младеновчанима је подељено више од пет стотина бадњака.

Стога, ни у овим тешким временима када многи верници услед радних обавеза нису у могућности да Бадњи дан проведу са својим породицама и испуне обичаје везане за овај живописни празник, залагањем својих свештеника нису остали ускраћен за овај древни елемент прославе Божића. Након богослужења у порти младеновачког Храма обављено је ложење бадњака у присуству незапамћеног броја Младеновчана, а присутни су се окрепили на традиционалном послужењу. У току вечери отворена је у част Рођења Богомладенца у парохијском дому младеновачког Храма изложба дечјих радова, која носи назив „У сусрет Божићу“.

јереј Марко Јефтић

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ