ПРОСЛАВА РОЂЕЊА ХРИСТОВОГ У СМЕДЕРЕВСКОЈ ПАЛАНЦИ У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ ПДФ Штампа Ел. пошта

ПРОСЛАВА РОЂЕЊА ХРИСТОВОГ У СМЕДЕРЕВСКОЈ ПАЛАНЦИ У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕПрослава Рођења Господа нашега Исуса Христа по телу, у храму Свете Петке у Смедеревској Паланци отпочела је вечерњом службом. Овом приликом је после прочитаног Јеванђеља прочитана и посланица Његовог Преосвештенства Епископа шумадијског Господина Јована пред препуним храмом верника, међу којима је било и ученика верске наставе околних школа. Молитвено сабрање је окончано налагањем бадњака.

У поноћ су сва звона означила почетак Свете Литургије. Храм је био премали да прими све који су дошли на сабрање. Овом приликом је традиционално прочитана посланица Његове Светости Патријарха Господина Иринеја. Старешина храма протојереј-ставрофор Велибор Ранђић је након отпуста честитао празник свма присутнима речима:

ХРИСТОС СЕ РОДИ!!!

Александар Јаћимовић, ђакон