СВЕТA АРХИЈЕРЕЈСКA ЛИТУРГИЈA У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У КРАГУЈЕВАЧКОМ НАСЕЉУ ВИНОГРАДИ ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТA АРХИЈЕРЕЈСКA ЛИТУРГИЈA У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У КРАГУЈЕВАЧКОМ НАСЕЉУ ВИНОГРАДИУ петак, 12. jануара 2018. године, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован, служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Свете Петке у крагујевачком насељу Виногради. Епископу су саслуживали протојереј Драган Брашанац и ђакон Милутин Гашевић.

Епископ нам у беседи говори да је вест о рођењу Сина Божијег у Витлејему, обрадовала небо и земљу. На небу анђеле Божије, а на земљи источне мудраце и витлејемске пастире, а и многе друге. Епископ наглашава да се Христос и данас рађа и испуњава срца милиона људи на земаљској кугли. Многи радосно поздрављају Његово рођење, које им у срца уноси неизмерну радост и неописиви душевни мир. Но има и оних који су попут Ирода збуњени и уплашени да не изгубе свој престо, власт и част. Као некада Ирод, и данас Иродови следбеници желе на овај или онај начин да погубе то витлејемско дете. Епископ наглашава да је новорођени витлејемски Младенац из љубави према људима оваплотио се сишавши са неба међу грешне људе, како би их приволео на покајање, те да их очисти од греха, опросто злодела и упути на прави пут вере, наде и љубави, да сви људи живе у слози и миру, јер су браћа међу собом као синови једног Оца љубави и мира. Епископ нас позива да се радујемо душом и веселимо непрестано по рођењу Сина Божијег, да у нашем срцу стално узраста љубав према Богу и љубав према другима - браћом нашом у Христу Исусу, јер само тиме доказујемо да смо добри хришћани и прави синови Божији и то је гаранција да ће да завлада мир на земљи, а међу људима добра воља.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

ђакон Милутин Гашевић