СВЕТА ЛИТУРГИЈА И МОЛЕБАН ЗА ПОЧЕТАК НОВЕ ГОДИНЕ ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА ЛИТУРГИЈА И МОЛЕБАН ЗА ПОЧЕТАК НОВЕ ГОДИНЕУ недељу, 14. јануара, када наша Света Црква прославља успомену на Образање Господње и Светог Василија Великог, у храму Светих апостола Петра и Павла у Аранђеловцу је служена Света Литургија.

Свету Литургију је служио архијерејски намесник орашачки, протојереј-ставрофор Мићо Ћирковић уз саслуживање протојереја Слободана Раковића, протонамесника Александра Миловановића, јереја Милоша Мијатовића и ђакона Немање Искића. Након прочитаног Светог Јеванђеља беседу опупљеним верницима је произнео протојереј Слободан Раковић нагласивши да је мир Божији оно чему треба да стремимо и за шта треба да се урдно молимо. Након Свете Литургије одслужен је молебан за почетак Нове Године, а потом су пререзани славски колачи данашњих славара.

ђакон Немања Искић

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ