ЕПИСКОП ШУМАДИЈСКИ Г. ЈОВАН КРСТИО ДИМИТРИЈА РАКИЋА – СИНА СВЕШТЕНИКА НЕБОЈШЕ И ЈЕЛЕНЕ РАКИЋ ПДФ Штампа Ел. пошта

ЕПИСКОП ШУМАДИЈСКИ Г. ЈОВАН КРСТИО ДИМИТРИЈА РАКИЋА – СИНА СВЕШТЕНИКА НЕБОЈШЕ И ЈЕЛЕНЕ РАКИЋВладика Јован је, 13. јануара 2018. године, крстио и миропомазао Димитрија Ракића, у капели Богословије Светог Јована Златоуста у Крагујевцу.

Епископу су саслуживали: протојереј-ставрофор Зоран Крстић, протојереј Александар Борота, протонамесник Борислав Стаменковић, протонамесник Саша Антонијевић, јереј Петар Крстић, јереј Владан Костадиновић и ђакон Иван Гашић.

Поред свештеника крштењу је присуствао и већи број верника - кумови, родбина и пријатељи породице Ракић.

Димитрије Ракић је рођен 20. новембра 2017. године, уочи своје крсне славе Аранђеловдан, у свештеничкој породици. Осим оца свештеника и деда по оцу му је свештеник, протојереј-ставрофор Радомир Ракић.

Кума Андреа Арсић је унука поштованог свештеника цркве Светог Марка, протојерејa-ставрофорa Андреје Арсића из Београда.

Епископ се на крају обратио вернима, честитао крштење и пожелео све најбоље од Господа.