ПЛИВАЊЕ ЗА БОГОЈАВЉЕНСКИ КРСТ ПРВИ ПУТ У СМЕДЕРЕВСКОЈ ПАЛАНЦИ ПДФ Штампа Ел. пошта

ПЛИВАЊЕ ЗА БОГОЈАВЉЕНСКИ КРСТ ПРВИ ПУТ У СМЕДЕРЕВСКОЈ ПАЛАНЦИНа празник Богојављење у храму Свете Петке у Смедеревској Паланци, служена је Света Литургија након које је освећена вода пред великим бројем верника.

У славу Господа Исуса Христа, у знак сећања на његово крштење на реци Јордану, када је Св. Јован Претеча потапањем у воду три пута, обавио чин крштења у Његовој тридесетој години живота, на језеру Кудреч у Смедеревској Паланци, први пут, организовано је пливање за Часни крст. Верници, пливачи и свештенство храма окупили су се, затим, на брани језера, одакле је кренула литија до обале. Овај скуп благословио је Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован.

Пливање за Богојављенски крст први пут се одржава у Смедеревској Паланци захваљујућу Стефану Давидовићу и Милошу Ђорђевићу. За Часни крст пливало је седамнаест такмичара, а прва је стигла до циља Татјана Симоновић. Сви пливачи су добили крст и икону, а победница Татјана је поред тога добила и велики крст.

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ

ПОЧИЊЕ ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ