СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У МАНАСТИРУ ДРАЧА ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У МАНАСТИРУ ДРАЧАДана 3. марта 2018. године, када наша Света Црква прославља Светог Лава Римског и Светог Флавијана Цариградског, Његово Преосвештенство Eпископ шумадијски Господин Јован је служио Свету Архијерејску Литургију у светониколајевској обитељи манастира Драча, поводом полугодишњег помена монахињи Марти.

Епископу су саслуживали: игуман Онуфрије (Вранић), архијерејски намесник лепенички протојереј-ставрофор Саво Арсенијевић, протојереј Драган Васиљевић парох рогојевачки, јереј Милан Петровић парох грбички, ђакон Милош Павић и чтечеви: др Марко Петровић и професор Марко Нешић.

За певницом су одговарали ученици Богословије “Светог Јована Златоуста” из Крагујевца и својим прелепим појањем учинили догађај још торжественијим.

Након прочитаног Јеванђеља Епископ Јован се обратио верном народу у богонадахнутој беседи истакавши велики значај поста и молитве у сагледавању сопственог греха.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

Сабрање је настављено уз послужење и укрепљење за све присутне госте, као и трпезом љубави коју је припремила игуманија Јелена са својим у Христу сестрама.

ДВА ВЕКА СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ

IX ГОСПОЈИНСКЕ СВЕЧАНОСТИ У КРАГУЈЕВЦУ