СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ЗАВОДУ ЗА СМЕШТАЈ ОДРАСЛИХ ЛИЦА У МАЛИМ ПЧЕЛИЦАМА ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ЗАВОДУ ЗА СМЕШТАЈ ОДРАСЛИХ ЛИЦА У МАЛИМ ПЧЕЛИЦАМАУ среду Светле Седмице у храму “Светог Луке Кримског”, који се налази у комплексу Завода за смештај одраслих лица у Малим Пчелицама, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију уз саслужење свештеника: протојереја ставрофора Животе Марковића, протојереја Драгана Брашанца, протонамесника Бранислава Матића и јереја Ненада Милојевића.

Овај прелепи храм, иначе црква-брвнара, претпрошле године у среду Светле Седмице је свечано освећен. Непосредно пред освећење у храм је донета честица моштију Светог Луке Кримског. Наш Епископ је између осталог даривао овај Свети храм и моштима Светог кнеза Лазара и Свете Анастасије (мајке Светога Саве).

На Литургији су били присутни корисници завода и радници ове установе од којих се већина причестила.

Литургију је својим умилним појањем украсило друштво “Србских православних појаца” из Београда.

После прочитаног јеванђеља, протонамесник Сретко Петковић се обратио присутнима пригодном беседом.

Протојереј-ставрофор Зоран Митровић

ДВА ВЕКА СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ