СЛАВА ГРАДА ЛАЗАРЕВЦА ПДФ Штампа Ел. пошта

СЛАВА ГРАДА ЛАЗАРЕВЦАИ ове године празник Духова – Педесетнице, слава града Лазаревца, прослављен је свечано, Сабрањем у храму Светог великомученика Димитрија, а потом и Литијом улицама нашег града.

Светом Литургијом началствовао је протојереј-ставрофор Александар Новаковић, уз саслуживање протојереја-ставрофора Томислава Марића, протојереја-ставрофора Златка Димитријевића, протојереја Небојше Леке, протонамесника Владимира Стојковића и ђакона Николе Урошевића. Благољепију и свечаности службе допринело је појање хора “Свети Димитрије” из Лазаревца.

После вечерње службе, на којој су окупљени верници плели духовске венчиће, уследила је Литија, устаљеном маршутом, улицама нашег града. Литију је предводило свештенство лазаревачког храма на челу са намесником колубаско-посавског намесништва протојерејем - ставрофором Златком Димитријевићем, градоначелником Града Лазаревца господином Бојаном Синђелићем и представницима јавног и културног живота. Проневши литургијску радост нашим градом и поневши благослове у своје домове, окупљени верници су Литију завршили испред храма Светог Димитрија, где је преломљен славски колач, са овогодишњом свечарком, госпођом Бранком Петровић.

После градске литије припремљено је послужење за све учеснике трудом челника ГО Лазаревац.

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ

ПОЧИЊЕ ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ