ХРАМОВНА СЛАВА СВЕТОГ ЛУКЕ КРИМСКОГ У ЗАВОДУ ЗА ЗБРИЊАВАЊЕ ОДРАСЛИХ ЛИЦА “МАЛЕ ПЧЕЛИЦЕ” У КРАГУЈЕВЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ХРАМОВНА СЛАВА СВЕТОГ ЛУКЕ КРИМСКОГ У ЗАВОДУ ЗА ЗБРИЊАВАЊЕ ОДРАСЛИХ ЛИЦА “МАЛЕ ПЧЕЛИЦЕ” У КРАГУЈЕВЦУУ понедељак, 11. јуна 2018. године, када наша црква слави Преподобномученицу Теодсију Тирску прослависмо Светог Луку Кримског у храму који се налази у кругу Завода за смештај одраслих лица у крагујевачком насељу Мале Пчелице.

Слава је прослављена дочеком Епископа шумадијског Господина Јована који је служио Св. Архијерејску Литургију. На литургији су саслуживали свештеници: протојереј Јадран Димовски пензионисани парох пчеличко-сабаначки, протонамесник Петар Бранковић парох цветојевачко-јовановачки, протонамесник Бранислав Матић парох 4. аеродромски, јереј Ненад Милојевић и протођакон Иван Гашић.

После прочитаног Св. Јеванђеља чули смо надахнуту беседу преосвећеног Епископа који је поучио народ.

Велики број присутних радника и корисника је узео учешће у евхаристијском сабрању причестивши се на служби.

При крају литургије после опхода око храма, Преосвећени Владика је пререзао славски колач и још једном честитао славу.

На литургији су појали “Србски православни појци“.

Беседa Епископа шумадијског Г. Јована

Владика је дао инструкције иконописцу Петру Давидовићу који тренутно завршава осликавање олтарског дела храма.

Света Литургија у храму се служи суботом и другим приликама, капије завода су отворене и за све вернике који желе да узму учешћа на служби.

протојереј–ставрофор Зоран Митровић

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ