ВИШЕ ГОВОРИТЕ БОГУ О ДЕЦИ, НЕГО ДЕЦИ О БОГУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ВИШЕ ГОВОРИТЕ БОГУ О ДЕЦИ, НЕГО ДЕЦИ О БОГУУ понедељак, 23. јула 2018. године, када Црква Божија прославља Светих 45 мученика из Никопоља као и преподобног Антонија Печерског, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски, Господин Јован, служио је Свету Архијерејску Литургију у храму који је посвећен Спаљивању моштију светог Саве, првог српског Архиепископа, на Аеродрому.

Епископу су саслуживали ректор крагујевачке Богословије протојереј-ставрофор др Зоран Крстић, архијерејски намесник крагујевачки протојереј-ставрофор мр Рајко Стефановић, протонамесник Немања Младеновић, протонамесник Бранислав Матић, као и ђакон Урош Костић.

Надахнутом беседом Епископ шумадијски, Господин Јован подсетио нас је на значај васпитања деце и њиховог усмеравању ка Цркви Божијој и Царству Небеском.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ