ЧЕТРДЕСЕТ ДАНА ОД УПОКОЈЕЊА АРХИМАНДРИТА ГЕОРГИЈА ПДФ Штампа Ел. пошта

ЧЕТРДЕСЕТ ДАНА ОД УПОКОЈЕЊА АРХИМАНДРИТА ГЕОРГИЈАДана, 25. јула 2018. године навршило се четрдесет дана од упокојења блаженопочившег Архимандрита Георгија, Игумана манастира Венчац у месту Брезовац.

Свету заупокојену Литургију је служио Архијерејски намесник орашачки, протојереј-ставрофор Мићо Ћирковић уз саслуживање протојереја Љубише Ђураша, Милована Ранковића и Слободана Раковића, протонамесника Ивана Теодосића и јереја Милоша Мијатовића и Немање Искића.

Након Свете Литургије је на гробу Архимандрита Георгија одслужен парастос, а вернима се након парастоса обратио протoјереј Слободан Раковић подсетивши нас на нашег увек насмејаног и расположеног Архимандрит Георгије и на његове благе речи које су нас увек умиривале и којима нас је он баш сваки пут дотицао директно у срце.

јереј Немања Искић

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ