ПРОСЛАВА ХРАМОВНЕ СЛАВЕ У МАНАСТИРУ ВОЉАВЧА ПДФ Штампа Ел. пошта

ПРОСЛАВА ХРАМОВНЕ СЛАВЕ У МАНАСТИРУ ВОЉАВЧАУ четвртак, 26. јула 2018. године, када наша Црква прославља Сабор Светог Архангела Гаврила служена је Света Литургија у манастиру Вољавчи.

Литургијом је началствовао архијерејски намесник опленачки протојереј-ставрофор Миладин Михаиловић, а саслуживали су му протојереј-ставрофор Живота Марковић, протојереј Милан Томић, протосинђел отац Николај из манастира Саринац, протонамесник Слободан Радивојевић, јереј Александар Јаћимовић, архиђакон Јустин, такође из манастира Саринац, јерођакон Иринеј из манастира Денковца и ђакон Стеван Илић.

Свечаности и лепоти Свете Литургије допринеле су монахиње својим појањем.

Након Литије и сечења славског колача, уприличена је трпеза љубави трудом настојатељице манастира монахиње Евгеније и протојереја Јована Биберџића.

Монаштво, свештенство и верни народ који је био присутан на Светој Литургији имао је прилику да се поклони моштима Светог Кириака Отшелника и да их целива.

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ

ПОЧИЊЕ ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ