ВЛАДИКА ЈОВАН ОСВЕШТАО КРСТОВЕ ЗА КУПОЛЕ ХРАМА У ЈАГОДИНИ ПДФ Штампа Ел. пошта

ВЛАДИКА ЈОВАН ОСВЕШТАО КРСТОВЕ ЗА КУПОЛЕ ХРАМА У ЈАГОДИНИНа дан када наша Црква слави Светог свештеномученика Евсигнија, у суботу 18. августа 2018. године, Његово Пресвештенство Епископ шумадијски Господин Јован, служио је Свету Архијерејску Литургију у јагодинском храму Покрова Пресвете Богородице.

Преосвећеном су саслуживали: архијерејски намесник белички протојереј-ставрофор Небојша Младеновић, протојереј Александар Гајић, протонамесник Дејан Павловић, протонамесник Срђан Кандић, јереј Далибор Сентић, јереј Борис Милосављевић, протођакон Иван Гашић и ђакон Далибор Нићифоровић.

Богослужење је било обогаћено велелепним појањем хора "Србски православни појци".

На почетку Литургије, Епископ шумадијски Г. Јован је освештао 6 нових Крстова за куполе храма.

Након прочитаног јеванђељског зачала, Владика је поучио верни народ, беседивши о значају Свете Тајне Причешћа, додавши да је веома важно за православног хришћанина да се редовно исповеда и да се за сједињење са Христом, у Литургији, припрема постом и молитвом. Такође, пошто је Великогоспојински пост у току, Владика је говорио о смислу православног поста данас.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

Светој Чаши Спасења је приступио велики број верника, а након Свете Литургије, Трпеза љубави је приређена у организацији домаћина.

Младен Алексић, вероучитељ

ДВА ВЕКА СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ