ВЛАДИКА ЈОВАН СЛУЖИО У СТАРОЈ ЦРКВИ ПДФ Штампа Ел. пошта

ВЛАДИКА ЈОВАН СЛУЖИО У СТАРОЈ ЦРКВИНакон недавног јубилеја Два века Старе цркве у Крагујевцу, на самом прагу трећег века постојања, Милошева црква је у четвртак, 4. октобра 2018. године, била место литургијског сабрања којим је началствовао Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован.

Беседећи након прочитаног Апостола и Јеванђеља, Владика Јован је рекао: “Кроз посланице светог апостола Павла видимо колико је он себе предао Христу и живео Христом. Зато је казао да не живи више он, већ у њему Христос. Читање данашњег Апостола, доноси нам дубоку истину да је Христос живот, а смрт добитак. За неверујућег човека свет представља све, али за апостола Павла сви светови ништа не вреде без Христа. Живот без Христа је смрт. Истина, правда, милост, мир и љубав имају смисао једино у Христу. Зато је смисао и богатство човековога живота, управо у Њему”, била је поука Владике Јована.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

протођакон Мирослав Василијевић