СВЕТА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У ВИНОГРАДИМА ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У ВИНОГРАДИМАУ петак, 5. октобра 2018. године, када наша Црква прославља светог свештеномученика Фоку и светог пророка Јону, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету Литургију у храму Свете Петке у крагујевачком насељу Виногради. Епископу су саслуживали протонамесник Мирољуб Миладиновић и ђакон Урош Костић.

Након прочитаног Јеванђеља, верницима се беседом обратио ђакон Урош Костић који је истакао да Господ и данас брине о свом народу као што је бринуо и у време овоземаљског живота, пре две хиљаде година. „И данас се догађају исцељења наших слабости, болести и немоћи; и данас нас Господ освећује и уводи у Царство Небеско. Божија љубав није од овога света, није попут наше издајничке љубави којом данас волимо а сутра мрзимо. Божија љубав је вечна, пуна милости и праштања, а на нама је да наше сасуде - наше срце и душу, припремимо за њено усељење. Господ нам у виду блажена даје лествице којима се успињемо ка Његовој светлости и слави, остављајући за собом горску маглу искушења, страдања и бола. Нека би нам Господ помогао да постанемо блажени људи“, пожелео је ђакон Урош.

Беседа ђакона Уроша Костића

Урош Костић, ђакон