Чланци поређани по датуму: понедељак, 31 јул 2017 - Епархија Шумадијска

КРШТЕЊЕ У РАЈКОВЦУУ поподневним часовима 01. августа 2017. године Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован крстио је близанце Ђорђа и Павла, синове ђакона рачанског намесништва Божидара и Наташе Васиљевић, дипл. економисте, у храму Благовести у Рајковцу, надомак Младеновца. Кумови на крштењу били су јереј Иван, парох великоивањачки и Ирена Ненадовић.

ПРОСЛАВЉЕНА СЛАВА ХРАМА СВЕТОГ ДЕСПОТА СТГЕФАНА У СМЕДЕРЕВСКОЈ ПАЛАНЦИУ уторак, 1. августа 2017. године, када наша Света Црква прославља и празнује Светог деспота Стефана Високог, своју славу прославио је храм у болничком кругу у Смедеревској Паланци. Светом Литургијом је началствовао Архијерејски намесник јасенички протојереј-ставрофор Велибор Ранђић уз саслуживање пензионисаног протојереја-ставрофора Тихомира Анђелковића, протонамесника Слободана Сенића и ђакона Александра Јаћимовића.