Чланци поређани по датуму: субота, 08 јул 2017 - Епархија Шумадијска

ПОКЛОЊЕЊЕ СВЕТИЊАМА ФРУШКЕ ГОРЕУ организацији Црквене општине поповићке, а са благословом Његовог Преосвештенства Епископа шумадијског Господина Јована, верници из села Мале Иванче и Поповића су о празнику Давида Солунског, 9. јула 2017. године посетили манастире: Старо Хопово, Ново Хопово, Гргетег и Крушедол, као и Сремске Карловце.

ЛИТУРГИЈУ У ХРАМУ СВЕТОГ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ГЕОРГИЈА У ЧИБУТКОВИЦИУ недељу, 9. јула 2017. године, када се у Светој Цркви празнује преподобни Давид Солунски, Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету Литургију у храму Светог великомученика Георгија у Чибутковици, Архијерејско намесништво колубарско-посавско. Владики су саслуживали: протојереј-ставрофор Златко Димитријевић, Архијерејски намесник колубарско-посавски; протојереј-ставрофор Александар Новаковић; протонамесник Владимир Стојковић, јереј Рашко Стјепановић, гост из Крагујевца. За торжественост Службе били су задужени „Србски православни појци“.