Чланци поређани по датуму: четвртак, 12 септембар 2019 - Епархија Шумадијска

ЧАС ДУХОВНОСТИ У СШ “ЂУРА ЈАКШИЋ” У РАЧИУ оквиру Госпојинских свечаности које се традиционално одржавају у Епархији шумадијској, у четвртак, 12. септембра 2019. године, на празник преноса моштију светог Александра Невског и Сабор светих српских просветитеља и учитеља, у Средњој школи у Рачи је одржан час духовности посвећен Пресветој Богомајци. Због недовољно простора у самој школи, духовни час је одржан у Културном центру у Рачи.

ВЛАДИКА ЈОВАН СЛУЖИО У СТАРОЈ ЦРКВИ У КРАГУЈЕВЦУУ четвртак 12. септембра 2019. године када наша Црква прославља светог Александра Невског, Епископ шумадијски Г. Јован служио је свету Литургију у Старој Милошевој цркви у Крагујевцу.

Уторак, 17. септембра, 18:30 сати, предавање проф. др Дарка Танасковића, српског исламолога, орјенталног филолога, дипломате и универзитетског професора на тему “СТАЊЕ И ДОМЕТИ МЕЂУРЕЛИГИЈСКОГ ДИЈАЛОГА”

Уторак, 24. септембра, 18:30 сати, промоција књиге архимандрита Алексеја (из манастира Светог Луке у Бошњанима) “ПРИЧЕ ИЗ НЕЗАБОРАВА” допуњено издање. Учествује: аутор књиге.

Уторак, 8. октобра, 18:30 сати, предавање “РАЗВОЈНЕ ФАЗЕ ПОРОДИЦЕ” психолошкњиња Маје Вукашиновић и Сање Живковић.

Понедељак, 28. октобра, 18:30 сати, промоција “ДНЕВНИКА ВЛАДЕТЕ ЈЕРОТИЋА” у заједничкој организацији “Задужбине Јеротић” и Богословије. Учествују: Проф. др Драган Симеуновић, проф. др Ирена Арсић (приређивач), Саша Миленић философ, ...

Сва предавања и промоције организју се у сали Духовног центра Богословије “Светог Јована Златоуста” (зграда фискултурне сале, на спрату) поред храма Светог Саве на Аеродрому.

ДОБРО ДОШЛИ!