Чланци поређани по датуму: уторак, 21 новембар 2017 - Епархија Шумадијска

ПРОСЛАВЉАЊЕ СПОМЕНА СВЕТОГ НЕКТАРИЈА У МАНАСТИРУ ДИВОСТИНУ среду, 22. новембра 2017. године, када Света Црква празнује Светог Нектарија Егинског, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Благовести Пресвете Богородице - Дивостин. Епископу су саслуживали игуман манастира Саринца протосинђел Николај, протојереј-ставрофор Зоран Митровић, протојереј Драган Брашанац, протонамесник Срђан Тешић, протођакон Иван Гашић и ђакон Александар Јаћимовић. На Литургији су одговарали и својим појањем њеној лепоти допринели вероучитељ Александар Ђорђевић и Црквени хор „Опленац“.

АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТИХ АПОСТОЛА ПЕТРА И ПАВЛА У АРАНЂЕЛОВЦУДана 21. новембра 2017. године, када наша Света Црква прославља Сабор Светог архангела Михаила и свих небеских сила бестелених, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован је служио Свету Архијерејску Литургију у храму Светих апостола Петра и Павла у Аранђеловцу.

Његовом Преосвештенству су саслуживали архијерејски намесник орашачки, протојереј-ставрофор Мићо Ћирковић, протојереј Слободан Раковић, протонамесник Александар Миловановић, јереј Милош Мијатовић, протођакон Иван Гашић и ђакон Немања Искић. Својим појањем ову Свету Литургију су улепшали чланови хора “Света Анастасија Српска” из Аранђеловца и чланови певачког друштва “Србски Православни појци” из Београда.