Чланци поређани по датуму: уторак, 11 април 2017 - Епархија Шумадијска

ВРБИЦА У ШУМАРИЦАМАПразник који нас уводи у тајну Христовог Васкрсења, догађај када је Христос васкрсао свог пријатеља четвородневног Лазара са радошћу је дочекан и у Шумарицама. Сада већ традиционална литија од ОШ «Јован Поповић» до цркве Светог Георгија у Шумарицама окупило је мноштво варног народа, а нарочито деце.

ЛИТУРГИЈА НА ЛАЗАРЕВУ СУБОТУ У МАЛИМ ПЧЕЛИЦАМА КОД КРАГУЈЕВЦА

У крагујевачком насељу Мале Пчелице у храму Пресвете Богородице Тројеручице, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован благоизволео је служити Свету Архијерејску Литургију, на дан Васкрсења Лазаревог.

ВЕЛИКИ ПОНЕДЕЉАК У БЕЛОШЕВЦУ

У понедељак 10. априла - Велики Понедељак, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служио је Литургију пређеосвећених Дарова у храму Светог цара Лазара у Белошевцу, уз саслужење ректора крагујевачке богословије протојереја-ставрофора Зорана Крстића, старешине храма протојереја-ставрофора Милована Антонијевића, протојереја-ставрофора Љубомира Радића, протонамесника Саше Огњановића и ђакона Немање Стојковића.

УЧЕЊЕ ОТАЦА О ОЧОВЕЧЕЊУ И ВАСКРСЕЊУ СИНА БОЖИЈЕГУ присуству Епископа шумадијског Јована, 9. априла 2017. године одржано је пето, последње у циклусу Васкршњих предавања у Манастиру Дивостину. Предавање под насловом „Учење отаца о Очовечењу и Васкрсењу Сина Божијег“ одржао је ђакон др Здравко Јовановић, доцент на Катедри за патрологију на Православном богословском факултету Универзитета у Београду. Предавача је представио протојереј-ставрофор проф. др Зоран Крстић, шеф катедре за канонско право на ПБФ УБ.