Чланци поређани по датуму: субота, 22 април 2017 - Епархија Шумадијска

ЕВО ДАНА КОГА СТВОРИ ГОСПОД, РАДУЈМО СЕ И ВЕСЕЛИМО СЕ У ЊЕМУ!У среду Светле Седмице у храму “Светог Луке Кримског”, који се налази у комплексу Завода за смештај одраслих лица у Малим Пчелицама, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију уз саслужење свештеника, протојереја ставрофора Радована Чанчаревића, протојереја ставрофора мр Рајка Стефановића, Архијерејског намесника крагујевачког, протонамесника Душана Илића, протонамесника Сретка Петковића, протонамесника Петра Бранковића и јереја Ненада Милојевића.

ИСТОЧНИ ПЕТАК – СЛАВА ЕПАРХИЈЕ ШУМАДИЈСКЕ У НЕМЕНИКУЋАМАУ петак, 21. априла 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован, служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Св.апостола Петра и Павла у Неменикућама, поводом славе Епархије шумадијске Источног петка.

Велики број свештенства, монаштва и верног народа наше Епархије радосно је дочекао свог Архијереја. Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор др Зоран Крстић, ректор богословије Свети Јован Златоусти у Крагујевцу, протојереј-ставрофор Славко Зорица, инспектор богословија, јеромонах Петар(Драгојловић) настојатељ Манастира Пиносава, јереј Слађан Влајић, главни војни свештеник, архијерејски намесници и свештеници шумадијске епархије. Торжествености богослужења допринео је хор „Опленац“ из Тополе, вођен диригенткињом Маријом Ракоњац.

ПРОСЛАВА ВАСКРСА У ГЕРОНТОЛОШКОМ ЦЕНТРУ У ЈАГОДИНИУ току Страсне недеље, на Велики понедељак ученици Веронауке из ЕТШ „Славка Ђурђевић“, предвођени својим катихетом јерејем Миланом Ђорђевићем, посетили су Геронтолошки центар и заједно са корисницима дома реализовали радионицу под називом „У сусрет Васкрсу“. Циљ радионице био је украшавање Васкршњих јаја и разговор ученика и станара дома у највећем хришћанском Празнику-Васкрсењу Господњем.

ПРОСЛАВА ВАСКРСЕЊА ХРИСТОВОГ У ПОПОВИЋУБогољубиви и верни народ поповићке парохије је у току Страсне седмице Господње непрестано био уз Сина Божијег, а Господа нашега Исуса Христа.

Богољупци су били сведоци Вечере, издаје, распећа, погреба и Славног Васкрсења Христовог.