Чланци поређани по датуму: четвртак, 06 април 2017 - Епархија Шумадијска

ИСПОВЕСТ СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЕСНИШТВА МЛАДЕНОВАЧКОГДана 6. априла 2017. године када Црква прославља Преподобног Захарију (Претпразништво Благовести), Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служио је Литургију пређеосвећених Дарова у храму Успења Пресвете Богородице у Младеновцу.

ИСПОВЕСТ ЛЕВАЧКОГ НАМЕСНИШТВАДана 3. априла 2017. године у манастиру Каленић, Његово Преосвештенство Епископ Јован је служио Литургију Пређеосвећених дарова. Пре почета Литургије свештеници су се исповедили а исповедник је био игуман манастира Пиносаве Петар (Драгојловић). Епископу су поред поменутог игуману салуживали протојереј – ставрофор Саво Арсенијевић, протојереј Драгослав Цветковић и јереј Душко Жујевић.