Чланци поређани по датуму: петак, 08 јануар 2021

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТОГ ПАНТЕЛЕЈМОНА У КРАГУЈЕВАЧКОМ НАСЕЉУ СТАНОВОДруги дан Божића, на празник Сабора Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски и администратор Архиепископије београдско-карловачке Господин Јован, служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Пантелејмона у крагујевачком насељу Станово.

Владики Јовану саслуживали су: Архијерејски намесник крагујевачки протојереј-ставрофор Рајко Стефановић, протојереји: Драган Брашанац, Дејан Марковић, Саша Антонијевић, протођакон Иван Гашић и ђакон Недељко Дикић.

Данас другог дана празника Рождеста Господа и Спаса нашег Исуса Христа, 8. јануара по новом, а 26. децембра по старом календару, Православна црква порославља и Сабор Пресвете Богородице.

САБОР ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ

Мир Божији! Христос се роди!

Данас, сва Црква Христова одаје славу и хвалу Пресветој Богоматери, која је родила Господа и Бога и Спаса нашега Исуса Христа. Њеним Сабором се назива овај празник зато што се данас сабирају сви верни, да прославе Њу, Матер Богорoдицу, и што се торжествено, саборно, служи у Њену част.