Чланци поређани по датуму: понедељак, 26 април 2021

ДАНИ СТРАСНЕ СЕДМИЦЕСТРАСНА СЕДМИЦА (грчки: Μεγάλη Εβδομάδα - Велика седмица)

Последња седмица Васкршњег поста пре Пасхе - Васкрса, проводила се од најстаријих времена у најстрожем посту. Апостолске установе прописују да се ове седмице употребљавају само хлеб, со и воће, а Велики петак и Велика субота су потпуно без хране. Од давнина се назива Великом седмицом.

ВЕЛИКИ ПОНЕДЕЉАК У БЕЛОШЕВЦУУ понедељак 26. априла 2021. године, када наша православна Црква слави Светог мученика Артемија Лаодикијског, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служио је у храму Светог цара Лазара у Белошевцу уз саслуживње намесника лепеничког протојереја Срећка Зечевића, протојереја-ставрофора Љубомира Тадића као и пароха Белошевачих протојереја Синише Раденковића, јереја Милоша Павића и парохијског ђакона Немање Стојковића, уз чтецирање др Марка Петровића и вероучитеља Борка Богићевића, као и појање Илије Арсенијевића и Страхиње Савковића.