Чланци поређани по датуму: субота, 01 мај 2021

ImageВАСКРСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ ПРЕДСТАВЉА ОБНОВУ ЉУДСКЕ ПРИРОДЕ, ОЖИВЉАВАЊЕ, ПРЕСАЗДАЊЕ И ВРАЋАЊЕ У БЕ3СМРТНИ ЖИВОТ ПРВОГ АДАМА, КОЈИ ЈЕ КРОЗ ГРЕХ БИО УСМРЋЕН, И СМРЋУ ВРАЋЕН У ЗЕМЉУ ОД КОЈЕ ЈЕ БИО СТВОРЕН. ВАСКРСЕЊЕ ХРИСТОВО ЈЕ ОНТОЛОШКО ЧУДО КОЈЕ ПРЕВАЗИЛАЗИ ГРАНИЦЕ ОВОГА СВЕТА И, ПРЕМДА СЕ У ЊЕМУ ЗБИВА, ОНО ЈЕ НАДКОСМИЧКО У КОСОМОСУ.

САБОРНИ ХРАМ

sabornacrkvakragujevac

ВЕЛИКИ ПЕТАК
8:00 ЦАРСКИ ЧАСОВИ
16:00 ВЕЧЕРЊЕ СА ИЗНОШЕЊЕМ ПЛАШТАНИЦЕ
19:00 СТАТИЈЕ
ВЕЛИКА СУБОТА
8:00 СВЕТА ЛИТУРГИЈА
ВАСКРС 0:00 ВАСКРШЊЕ ЈУТРЕЊЕ И СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУГИЈА
17:00 ПАСХАЛНО ВЕЧЕРЊЕ
ВАСКРС - 2 ДАН 9:00 СВЕТА ЛИТУРГИЈА
ВАСКРС - 3 ДАН 9:00 СВЕТА ЛИТУРГИЈА

************************************************************

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТОГ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ПАНТЕЛЕЈМОНА У СТАНОВУНа Велику суботу, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Великомученика Пантелејмона у Станову.

Његовом Преосвештенству су саслуживали Архијерејски намесник крагујевачки протојереј-ставрофор мр Рајко Стефановић, протојереј Александар Сенић, протојереј Горан Ђерковић, протојереј Сретко Петковић, протођакон Иван Гашић и ђакон Недељко Дикић.