Чланци поређани по датуму: септембар 2019 - Епархија Шумадијска

Након успешног гостовања проф. др Дарка Танасаковића у Духовном центру Богословије "Свети Јован Златоусти" у уторак, 24. септембра, наставља се програм промоцијом књиге архимандрита Алексеја (Богичевића) "Приче из незаборава".

У промоцији учествују Његово преосвештенство епископ шумадијски Г. Јован, аутор књиге (игуман манастира Свети Лука у Бошњанима), као и Александра Цветковић, новинарка Радија Златоусти.

Почетак промоције је у 18,30 у Свечаној сали Духовног центра Богословије "Свети Јован Златоусти" (сала у згради Фискултурне сале, поред Храма Светог Саве).

Добро дошли!

КАРАЂОРЂЕВА ЦРКВА ПРОСЛАВИЛА ХРАМОВНУ СЛАВУРођење Пресвете Богородице као храмовна слава свечано и радосно прослављено је у Тополи. Својим присуством и служењем свете архијерејске Литургије славу је увеличао Преосвећени епископ шумадијски Господин Јован.

РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ХРАМОВНА СЛАВА У МАЛОМ КРЧМАРУ“Пресвета Богородице спаси нас!”

Дан Рођења Пресвете Богородице је дан почетка нашега спасења. Она која је благословена међу женама је она чије је “да” спасло свет. Да није Дјеве Марије, Бог не би могао да дође у овај свет. Она је својим пристанком по слободи и из љубави према Богу омогућила да се Бог Син очовечи и да Својим доласком победи грех, смрт и сатану.

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У КРАГУЈЕВЦУУ периоду претпразништва Рођења Пресвете Богородице, у петак 20. септембра 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету архијерејску Литургију у храму Свете Петке у крагујевачком насељу Виногради.

Епископу су саслуживали протојереј Драган Брашанац и ђакон Урош Костић. За певницом је појао протојереј Драгослав Милован, а чтецирао је г. Владан Степовић.

МОНАШЕЊЕ У РУДНИЧКОМ МАНАСТИРУ БЛАГОВЕШТЕЊЕ Дана 19. септембра 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету архијерејску Литургију у манастиру Благовештење, поводом славе параклиса, који је посвећен Чуду Светог Архангела Михаила у Хони (Колоси) у Фригији.

Саслуживали су: протојереј – ставрофор Драгољуб Ракић, протојереј – ставрофор Драгомир Кеџић, протојереј Јован Биберџић, јеромонах Мардарије Јокић, јереји Александар Глишић и Александар Јаћимовић, протођакон Иван Гашић и ђакон Стеван Илић.

Уторак, 17. септембра, 18:30 сати, предавање проф. др Дарка Танасковића, српског исламолога, орјенталног филолога, дипломате и универзитетског професора на тему “СТАЊЕ И ДОМЕТИ МЕЂУРЕЛИГИЈСКОГ ДИЈАЛОГА”

Уторак, 24. септембра, 18:30 сати, промоција књиге архимандрита Алексеја (из манастира Светог Луке у Бошњанима) “ПРИЧЕ ИЗ НЕЗАБОРАВА” допуњено издање. Учествује: аутор књиге.

Уторак, 8. октобра, 18:30 сати, предавање “РАЗВОЈНЕ ФАЗЕ ПОРОДИЦЕ” психолошкњиња Маје Вукашиновић и Сање Живковић.

Понедељак, 28. октобра, 18:30 сати, промоција “ДНЕВНИКА ВЛАДЕТЕ ЈЕРОТИЋА” у заједничкој организацији “Задужбине Јеротић” и Богословије. Учествују: Проф. др Драган Симеуновић, проф. др Ирена Арсић (приређивач), Саша Миленић философ, ...

Сва предавања и промоције организју се у сали Духовног центра Богословије “Светог Јована Златоуста” (зграда фискултурне сале, на спрату) поред храма Светог Саве на Аеродрому.

ДОБРО ДОШЛИ!

ПРАЗНИК ПРАВЕДНИКА ПРЕД  БОГОМ У БРЕСНИЦИ На дан када Црква прославља Светог пророка Захарију и праведну Јелисавету, у среду 18. септембра 2019. године, Његово Преосвештентсво Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету архијерејску Литургију у храму Светог Јоаникија Девичког у Бресници.

Његовом Преосвештенству су саслуживали свештеник Саша Антонијевић и протођакон Иван Гашић, а чтецирали Стефан Радисављевић и Владан Степовић.

Страна 1 од 6