Чланци поређани по датуму: недеља, 08 октобар 2017 - Епархија Шумадијска

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА И ПАРАСТОС КРАЉУ АЛЕКСАНДРУ НА ОПЛЕНЦУПоводом 83 године од убиства Краља Александра Првог Карађорђевића Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је у понедељак, 9. октобра 2017. године, свету Архијерејску Литургију и парастос у храму Св. великомученика Георгија на Опленцу. Епископу су саслуживали: арх. намесник опленачки протојереј – ставрофор Миладин Михаиловић, пензионисани протојереј – ставрофор Драгољуб Ракић, арх. намесник јасенички протојереј – ставрофор Велибор Ранђић, арх. намесник младеновачки протојереј – ставрофор Жељко Ивковић, протојереј – ставрофор Ђорђе Радишић, протојереј – ставрофор Слободан Богојевић, протојереј Драгослав Богдановић, протојереј Бранко Ћурчин, протојереј Јован Биберџић, протонамесник Никола Илић, протођакон Иван Гашић, ђакон Урош Костић, чтец Марко Нешић, чтец Александар Алексић и чтец Милан Михаиловић.