Чланци поређани по датуму: четвртак, 25 јануар 2018 - Епархија Шумадијска

БДЕНИЈЕ И СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА У ЈАГОДИНИУ петак, 26. јануар 2018. године, у навечерје празника светог Саве, у јагодинској цркви Светих архангела Михаила и Гаврила, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служио је празнично Бденије.

Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор и намесник белички Небојша Младеновић, протојереј-ставрофор у пензији Радосав Станковић, протонамесник Славко Јоцић, протонамесник Бобан Сеновић, као и протођакон Иван Гашић и ђакон Далибор Нићифоровић.

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У НАСЕЉУ ВИНОГРАДИУ петак, 26. јануара 2018. године, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован, служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Свете Петке у крагујевачком насељу Виногради. Епископу су саслуживали протојереј Драган Брашанац и ђакон Милутин Гашевић.

ИНТЕРНЕТ ПРЕЗЕНТАЦИЈА МАНАСТИРА ВОЉАВЧЕСа благословом Његовог преосвештенства Епископа шумадијског Г. Јована, данас, 25. јануара 2018. године, је покренута интернет презентација манастира Вољавча.

Интернет презентацију можете пронаћи на www.voljavca.rs.