Чланци поређани по датуму: четвртак, 16 април 2020

Полицијска управа Крагујевац подстакла је бројне донаторе који су данас у том граду уручили помоћ за 23 манастира шумадијске епархије са 78 монаха и монахиња.

Полицијска управа Крагујевац за манастире Шумадије

Полицијска управа Крагујевац као иницијатор и донатор покренула је акцију прикупљања хуманитарне помоћи за 23 манастира у којима живи 78 монаха и монахиња.

У оквиру ове хуманитарне мисије: Бекамент фондација, трговина Браћа Поповић, Црвени крст Крагујевац и друга предузећа помогла су монаштву епархије Шумадијске, тако што су им обезбедили пакете неопходних намирница.

ВЕЛИКИ ЧЕТВРТАК У САБОРНОМ ХРАМУНа Велики Четвртак, 16. априла 2020. године, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован, уз саслужење свештенства Саборног храма, служио је свету Литургију Светог Василија Великог у Саборном храму у Крагујевцу.

ВЕЛИКИ ЧЕТВРТАК Пред празник Пасху, у четвртак, Христос се са ученицима вратио у Јерусалим где је на тај дан, који се иначе прославља као Велики Четвртак била Тајна вечера. Исус је тада установио Свету Тајну Причешћа уз речи: "Узмите, једите; ово је тело моје." и "Пијте из ње сви; Јер ово је крв моја Новога Завета која се пролива за многе ради отпуштења грехова" (Мт. 26:26-28). Ове се речи могу чути на свакој Светој Литургији чији је централни део Свето Причешће.

Такође је својим ученицима опрао ноге учећи их тако сопственим примером како треба да служе једни другима.