Чланци поређани по датуму: уторак, 05 септембар 2017 - Епархија Шумадијска

ЈАВНИ ЧАС ДУХОВНОСТИ У ОШ “СВЕТИ САВА” У БРЗАНУПрви јавни час духовности, у оквиру Госпојинских свечаности 2017. године, одржан је у среду 6. септембара, у ОШ “Свети Сава” у Брзану.

И овог пута се показало да је корелација верске наставе и осталих предмета била изузетно успешна и плодоносна, на радост свих учесника програма, али и присутне публике. Посебан допринос програму дала је наставница српског језика и грађанског васпитања гђа Славка Морача, кроз богат програм своје литерарне секције.

ИМАТИ ВЕРУ ЗНАЧИ ИМАТИ БОГА У СЕБИУ среду 6. септембра, када наша Света Православна Црква прославља Светог cвештеномученика Евтихија и Свету мученицу Сиру, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски господин Јован служио је Свету архијерејску Литургију у храму Светог цара Лазара у Белошевцу, уз саслужење протојереја-ставрофора Милована Антонијевића, протојереја-ставрофора Љубомира Радића и ђакона Немање Стојковића.