Чланци поређани по датуму: четвртак, 07 септембар 2017 - Епархија Шумадијска

МЛАДЕНОВАЧКА ЦРКВА ОРГАНИЗОВАЛА ХОДОЧАШЋЕ ЗА 155 ВЕРНИКАБратство младеновачког храма Успења Пресвете Богородице, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа шумадијског Г. Јована, већ трећу годину организује ходочашће на Острог. Ове године поред поклоњења Светињама Црне Горе, верници су посетили и манастир Милешеву. Младеновачки ходочасници били су предвођени протојерејем Слободаном Кеџићем, јерејем Ненадом Марковићем и ђаконом Небојшом Поповићем.

МОЛЕБАН СА ПРИЗИВОМ СВЕТОГ ДУХА НА ПОЧЕТКУ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ У МЛАДЕНОВЦУДана 8. септембра 2017. године, када наша Црква прославља и празнује Свете мученике Адријана и Наталију, одржан је молебан са призивом Светог Духа за младеновачке ученике. Ученици младеновачких школа дошли су у храм Успења Пресвете Богородице да би се помолили свом Творцу и измолили од њега успешан ток и окончање ове школске године.