Чланци поређани по датуму: среда, 09 мај 2018 - Епархија Шумадијска

СЛАВА ХРАМА СПАЉИВАЊЕ МОШТИЈУ СВЕТОГ САВЕ У БАРАЈЕВУУ уторак, 10. маја 2018. године, Његово преосвештенство епископ шумадијски Господин Јован, служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Спаљивања моштију Светог Саве у Барајеву поводом храмовне славе, заједно са умировљеним епископом канадским Господином Георгијем.

Владике је дочекао верни народ са децом. Епископима су саслуживали: протојереји-ставрофори: Милојко Топаловић, Драгомир Убипариповић, Љубиша Смиљковић и Златко Димитријевић, протођакон Иван Гашић и ђакони Зоран Станковић и Зоран Степановић. За певницом су појали студенти богословског факултета из Београда.

ПРОСЛАВЉЕНА ХРАМОВНА СЛАВА ЦРКВЕ СВЕТОГ САВЕ НА АЕРОДРОМУСвечано прослављање успомене спаљивања моштију Светога Саве започето је 9. маја свечаним бденијем, и настављено је 10. маја светом литургијом.

Храмовна слава је обележена, као и сваке године, великим бројем верника, богослова, и деце, ђака који похађају веронауку из оближње школе Основне школе “Мирко Јовановић”.

Славским бденијем началствовао је протојереј-ставрофор др Зоран Крстић, ректор Богословије “Светог Јована Златоуста” у Крагујевцу, уз саслуживање свештенства из градских храмова.