Чланци поређани по датуму: понедељак, 17 април 2017 - Епархија Шумадијска

ПРОСЛАВА ВАКРСА У ОРАШАЧКОМ НАМЕСНИШТВУ„Христос Васкрсе из мртвих, смрћу смрт уништи,
а онима који су у гробовима живот дарова.“

У свим храмовима орашачког намесништва свечано је прослављен празник Васкрсења Нашег Господа и Спаса Исуса Христа. Током целе Страстне седмице храмови су били пуни верујућег народа који је долазио на Свете службе.

ВАСКРС У ПРВОПРЕСТОЛНОМ ГРАДУ КРАГУЈЕВЦУУ Саборном храму у Крагујевцу у поноћ, уз појање васкршње стихире: „Воскресеније Твоје Христе Спасе“... и брујање звона Саборног храма, уз упаљене свеће, отпочело је свечано Васкршње јутрење са литијом. По повратку у храм, настављено је Васкршње јутрење, радосним песмопојем васкршњег канона: “Васкрсења је дан, просветимо се људи...“.

НА ВЕЛИКУ СУБОТУ ВЛАДИКА ЈОВАН СЛУЖИО У СТАНОВУНа Велику суботу, Његово Преосвештенство Епископ шмадијски Г. Јован, служио је Свету Архијерејску литургију у храму Св. Великомученика Пантелејмона у Станову.

Епископу су саслуживали; Архијерејски намесник крагујевачки протојереј-ставрофор Рајко Стефановић, протојереј-ставрофор Синиша Марковић, протојереј Горан Ђерковић, протонамесник Петар Бранковић, протођакон Иван Гашић и ђакон Недељко Дикић.

СТРАСНА СЕДМИЦА У ОРАШАЧКОМ НАМЕСНИШТВУПоследњу седмицу Великог поста коју називамо Велика, Страсна или Страдална седмица је седмица која се састоји од великог броја празника и великог броја догађаја из живота Господа и Спаса Нашега Исуса Христа. Ова седмица је молитвено прославњена у свим храмовима орашачког намесништва.